Kıbrıs Araba Kiralama

Buradasınız://Kıbrıs Araba Kiralama

Kıbrıs Araba Kiralama

Kıbrıs Araba Kiralama

Kıbrıs Araba Kiralama Şirketleri

Araba günümüz de insan yaşamını kolaylaştıran en önemli teknolojik donanımdır. Özellikle araba kullanmayı seven kişiler için bir tutku haline gelen bu alışkanlık Kıbrıs araba kiralama ile bu konfordan taviz vermeden devam etmektedir. Kıbrıs araba kiralama imkanları insanlara konfor sunduğu kadar belli kurallar ile de sınırlandırılmıştır.

Kıbrıs’ta araba kiralayabilmek için ehliyetinizin olmasının yanı sıra bu ehliyetin dört yıldan fazla sürüş deneyimine sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra araba kiralayacak kişinin yirmi beş yaşından büyük olması gerekir ve Kıbrıs’ta öğrenci olmaması şartı da vardır. Kıbrıs’ta kiraladığınız tüm araçlar full kasko ya da muafiyetli kasko dahilindedir. Araba kiralama işlemlerinde minimum üç gün için kiralama yapılır. Daha az sayıda gün için araba kiralanmak istenirse bu durum da araç kiralama firmasının inisiyatifinde minimum araba kiralama süresi olan üç gün üzerinden belli oranlarda indirim uygulanır. Kıbrıs’ta kiraladığınız araç bakımı yapılmış ve temizlenmiş olarak müşteriye teslim edilmektedir.

Kıbrıs Araba Kiralama

Kiralanan aracın kiralama süresi uzatılmak istenirse bu durum firmaya 24 saat önceden haber verilmez ise talep kabul edilmemektedir. Kiralama öncesi mutlaka sözleşme düzenlenmektedir. Araçlar full kaskolu olmakla birlikte cam, far, ayna, lastik sigorta kapsamı dışındadır. Ayrıca alkol veya uyuşturucu herhangi bir madde kullanılması sonucu oluşan kazalarda sigorta kapsamı dışındadır. Kiralama süresince araç ile yapılacak kilometrede sınırlama yoktur. Kiralanan araba ile istenildiği kadar kilometre yol kat edilebilir. Ayrıca talep edilmesi halinde ücretsiz olarak bebek için araç koltuğu temin edilmektedir. Kiralanan araba sadece Kıbrıs sınırları içerisinde kullanılabilir ve bu alan dışına kesinlikle çıkarılamaz. Kiralama süresince oluşacak olan tüm trafik cezaları arabayı kiralayan kişiye aittir. Kıbrıs’ta araba kiralama işlemlerinde arabalar dolu depo olarak teslim edildiğinde dolu depo olarak teslim alınmaktadır. Ancak boş depo olarak verildiğinde kullanılmayan yakıt ile teslimi halinde yakıt için para iadesi yapılmamaktadır.

Kiralama esnasında mutlaka kimlik veya pasaport gereklidir. Kiralama esnasında belirtilen düzenlenen sözleşmede en fazla iki şoför adı belirtilebilir. Ve kiralanan araçlar sadece sözleşmede adı yer alan şoförler tarafından kullanılmakta iken oluşan kazalar sigorta kapsamında değerlendirilmektedir. Kiralama sonrası araba teslim edilmeden önce kiralama bedeli nakit veya kredi kartı ile ödeme sureti ile peşin olarak alınmaktadır. Kiralama süresince oluşan trafik ceza bedelleri sözleşmede adı geçen şoförün sorumluluğundadır. Kiralanmakta olan tüm arabalar sağ direksiyonludur. Kıbrıs genelinde hiç bir araç kiralama şirketinde sol direksiyonlu araba bulmak mümkün değildir.

Kıbrıs sınırları içerisinde araç kiralama işleminden vazgeçmeniz halinde bu durumu mutlaka yirmi dört saat önceden firmaya bildirmek zorundasınız. Kiralanan araçlar Muafiyetli Kaza sigortası kapsamında yer almaktadır. Bu sigorta sayesinde bir kaza oluşması halinde 500 Euro’luk kısmını müşteri ödemek koşulu ile hasarı sigorta karşılamaktadır. Türkiye’de kullanmakta olduğunuz ehliyetiniz ile Kıbrıs sınırları içerisinde de araç kiralayabilir ve kullanabilirsiniz.

2017-02-28T18:00:32+03:00
Bize Yazın! whatsapp